Munkaszünet Kínában

Kedves Érdeklődő!

Minden év első napja, január 1-je az újév kezdetét jelenti, nekünk ez így természetes. Ám a világ keleti tájain, például Kínában az újév, vagyis a holdújév kezdő napja mindig változik. Általában ez a nap a február negyedikéhez legközelebb eső újhold napja.
A most következő holdújév kezdő napja 2016. február 8.-ra esik.sarkany 400

Amennyiben Távol-Keletről árubeszállítást tervez, kalkuláljon vele, hogy az újévi ünnep a gyakorlatban azt jelenti, hogy a gyárakból a munkások több hetes szabadságra hazautaznak távol élő családjaikhoz.
Egész Kína útra kel, ünnepel. A termelés leáll, nem fogadnak és nem teljesítenek megrendeléseket ebben az időszakban, mely 2016. február 6-tól akár 24-ig is eltarthat. Gyáranként kisebb eltérések előfordulnak.

A termelés kiesésen túl a szállításban, elhajózásban is fennakadások lehetnek a konténer terminálokon felhalmozódott szállítmányok miatt. Érdemes az árukat úgy legyártatni, hogy azok még az ünnep előtt elhajózzanak. Ha erre nincs mód, még mindig megfontolandó legalább a megrendelést leadni az ünnep előtt, egyrészt azért, hogy azt még az idei áron tudja beszerezni, illetve, hogy az az elsők közt kerüljön gyártásba az ünnep után.

Az új évben az anyagárak és a munkadíjak emelkednek, illetve a tengeri fuvardíj is várhatóan nőni fog.
Továbbá, ebben az időszakban nem számolhatunk a rendes évközi határidőkkel sem, a megszokott megrendeléstől számított 10-11 hetes szállítási határidő kitolódhat.
Mindezen okokból kifolyólag fokozott figyelemmel érdemes terveznie.

2018-07-07T06:20:31+02:00 2015/12/01|Tags: , , , |